Serwis Eko-opracowania.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na urządzeniu końcowym użytkownika, podczas przeglądania stron www. Przeglądając serwis wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na stronie Pokityka Cookies serwisu Eko-opracowania.pl.
Zamknij komunikat
 Wtorek, 21 listopada 2017 r. 325 dzień roku         
Informacja
Uwaga! 15 marca termin zbiorczego zestawienia o odpadach!

Menu główne
O firmie
Oferta
Współpraca
Ciekawostki
Referencje
Kontakt

Statystyki
Liczba wizyt: 152.885
Ostatnie logowanie:
2017-11-21 22:20:49

Osób online: 1

Subskrypcja
Jeżeli chcesz być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w serwisie EKO-Opracowania.pl zapisz się na listę subskrybentów.
 
Dodaj   Usuń

 
Firma musi rejestrować odpady
Za uchybienia dot. gospodarki odpadami grozi administracyjna kara pieniężna mniej niż 1.000 zł i nie może przekroczyć 1.000.000 zł (MILION zł!)

Kary za niezłożenie sprawozdania o powstających w firmie odpadach lub brak takiej informacji są nieco niższe. Przedsiębiorca, który np. zignoruje ten obowiązek i nie przekaże odpowiednich danych marszałkowi województwa, narazi się na karę 500 zł. Natomiast jeżeli pomimo wezwania do uregulowania tej kwestii nadal będzie ignorował przepisy, to dostanie karę w wysokości 2 tys. zł.

Jeżeli na terenie firmy powstają odpady medyczne, po tonerach drukarskich, duże ilości gruzu czy opakowań na potrzeby np. produkowanych napojów czy innych produktów spożywczych, to wówczas trzeba prowadzić ewidencję odpadów. W takiej sytuacji do 15 marca każdego roku trzeba informować marszałka województwa o masie i rodzaju odpadów wytworzonych w poprzednim roku kalendarzowym.

 

© 2007 - 2017 EKO-Opracowania.pl :: All rights reserved :: Hosting & design SNUG.pl