Serwis Eko-opracowania.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na urządzeniu końcowym użytkownika, podczas przeglądania stron www. Przeglądając serwis wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na stronie Pokityka Cookies serwisu Eko-opracowania.pl.
Zamknij komunikat
 Poniedziałek, 09 grudnia 2019 r. 343 dzień roku         
Uwaga na KOBIZE

Menu główne
O firmie
Oferta
Współpraca
Ciekawostki
Referencje
Muzyka
Kontakt

Statystyki
Liczba wizyt: 205.796
Ostatnie logowanie:
2019-12-09 17:24:40

Osób online: 1

Subskrypcja
Jeżeli chcesz być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w serwisie EKO-Opracowania.pl zapisz się na listę subskrybentów.
 
Dodaj   Usuń

 
Firma musi rejestrować odpady
Za uchybienia dot. gospodarki odpadami grozi administracyjna kara pieniężna od 1.000 zł aż do ... 1.000.000 zł (MILIONA zł!)

Kary za niezłożenie sprawozdania o powstających w firmie odpadach lub brak takiej informacji są nieco niższe. Przedsiębiorca, który np. zignoruje ten obowiązek i nie przekaże odpowiednich danych marszałkowi województwa, narazi się na karę 500 zł. Natomiast jeżeli pomimo wezwania do uregulowania tej kwestii nadal będzie ignorował przepisy, to dostanie karę w wysokości 2 tys. zł.

Jeżeli na terenie firmy powstają odpady medyczne, po tonerach drukarskich, duże ilości gruzu czy opakowań na potrzeby np. produkowanych napojów czy innych produktów spożywczych, to wówczas trzeba prowadzić ewidencję odpadów. W takiej sytuacji do 15 marca każdego roku trzeba informować marszałka województwa o masie i rodzaju odpadów wytworzonych w poprzednim roku kalendarzowym.
 Zapytaj o pomoc w tym zakreie: biuro@eko-opracowania.pl

 

© 2007 - 2019 EKO-Opracowania.pl :: All rights reserved :: Hosting & design SNUG.pl